Logo Showtimes

FAQ - často kladené otázky

  • Domov

  • FAQ - často kladené otázky

Čo je ShowTimes ?

ShowTimes je platforma, ktorá vám umožňuje posielať vašim fanúšikom a followerom personalizované videá na základe ich požiadaviek. Všetko je jednoduché a zastrešuje ho naša platforma - detailné požiadavky, nastavenie cien, transakcie a doručovanie videí fanúšikom pomocou emailu, resp. SMS.

Fanúšikom tak môžete ponúknuť milé blahoželania, prekvapenia alebo gratulácie. Alebo môžete vytvoriť video na želanie s tréningovými tipmi, radami alebo súkromným minútovým stand-upom.

Cieľom platformy je priblížiť osobnosti a ich fanúšikov a dopriať im personalizovaný zážitok so známou osobnosťou.

Ako sa viem zaregistrovať ako autor na SHOWTIMES?

Registrácia na našej platforme je veľmi jednoduchá - postačí vám emailová adresa a telefónne číslo. Registrovať sa môžete na tomto odkaze.

Ako si vytvoriť profil a čo musí obsahovať?

Vytvorenie profilu je veľmi jednoduché a zaberie vám iba zopár minút. Je nutné vyplniť nasledujúce údaje:

Pridať krátky popis a základné informácie o vás
Vyplniť údaje o vašej firme/firme na ktorú budete fakturovať vaše odmeny za videá
Nastaviť ceny za produkty (videá, hlasové správy, expres doručenie)
Nahrať profilovú fotku
Nahrať profilové video

Ako si overujete identitu autorov?

Aby nedošlo k zneužitiu identity a osobných údajov, overujeme autorov online v troch fázach Prvou fázou je overenie jeho kontaktných informácií pomocou SMS a e-mail kódu, ktorý zašleme na uvedený email a mobilný telefón. Po vyplnení profilu a firemných údajov skontrolujeme ich správnosť. Treťou fázou je overenie identity formou natočenia ukážkového videa. Tu si môžete vyskúšať natočenie prvého videa, prácu so systémom a my si zároveň overíme, že osoba, ktorá video nahrala je skutočná.

Ako správne nastaviť ceny?

Ceny za video si nastavuje každý autor podľa vlastného uváženia - závisí na popularite, časových možnostiach a iných aspektov (napr. typ obsahu). Ak máte času viac, môžete ísť cestou nižšej ceny, ktorá bude znamenať viac objednávok. Ak máte času menej, vyššia cena môže znamenať vyššiu exkluzivitu, no aj menej objednávok.

Vo všeobecnosti však odporúčame pristupovať k cenotvorbe, ako keby ste predávali produkt na trhu. To znamená - z dlhodobého hľadiska je určite lepšie začať s nižšími cenami a zvýšiť ich, až keď naozaj budete mať objednávok priveľa.

Nastavenie cien môžete meniť aj dočasne, podľa uváženia, napríklad vo voľnejšom období. Ak chcete zvýšiť dopyt po svojich aktivitách na SHOWTIMES, môžete ceny dočasne znížiť a spropagovať túto akciu na svojich sociálnych médiách. Pár tipov na nastavenie cien si môžete prečítať na našom blogu. Ceny za videá pri objednávkach, ktoré už boli zadané, nie je možné meniť.

Ako sa dozviem o novej požiadavke?

Na každú novú požiadavku na video vás upozorníme emailom a taktiež SMS správou na zadané kontaktné údaje.

Niekedy mám obdobia, kedy nemám čas natáčať videa. Je aktivita na SHOWTIMES záväzná?

Nie. Ak sa nemôžete alebo nechcete venovať natáčaniu videí, v zóne autorov si môžete viditeľnosť vášho profilu v katalógu kedykoľvek vypnúť a neskôr profil opäť zapnúť.

Budú moje osobné údaje v bezpečí?

Súkromie našich autorov je pre nás najvyššou prioritou. Zaviedli sme viaceré bezpečnostné mechanizmy na ochranu dát našich autorov.

Ako prebieha proces vyplatenia odmien za videá?

Keď budete chcieť vyplatiť obnos na svojom účte, je potrebné vystaviť faktúru a nahrať ju do webovej aplikácie. Po odoslaní požiadavky na vyplatenie vám obratom príde potvrdenie o vyplatení zostatku. Samotný bankový prevod bude realizovaný do 24 hod, pričom peňažné prostriedky môžu byť pripísané na váš účet do 2-3 dní.

Prečo je potrebné vystaviť faktúru?

Podľa obchodných podmienok a rámcovej zmluvy je to nutné, pretože svojou aktivitou na SHOWTIMES poskytujete služby tvorby a distribúcie videozáznamov, (resp. marketingovú činnosť pri firemných videách).

Ako nahrávať videa?

Video je možné nahrať dvoma spôsobmi.

Prvá možnosť je vytvoriť video priamo vo vašom zariadení a následne tento súbor s videom nahráte vo webovej aplikácií.

Druhá možnosť je nahrať video priamo vo webovej aplikácií, ktorá vám umožní mať počas nahrávania zobrazené poznámky k žiadosti a zároveň video po vašom schválení automaticky nahrá do systému. Nahrať video týmto spôsobom je veľmi jednoduché a zaberie vám maximálne 2-3 minúty času.

Videa je možné nahrávať z mobilných telefónov iOS a Android, ale taktiež aj na desktop zariadeniach. Odporúčame používať internetové prehliadače Chrome, Firefox alebo Edge.

Aké sú technické požiadavky na samotné video?

Video musí byť natočené v zobrazení na výšku a musí obsahovať aj zvukovú stopu. Medzi podporované formáty videa patria .mp4 a .mkv a .webm

Môžem požiadavku na video odmietnuť z osobných dôvodov?

Ak je požiadavka na video podľa vášho názoru nemiestna alebo neslušná, máte vždy možnosť požiadavku odmietnuť.

Čo môžem vo videu spomenúť?

Kreativite sa medze nekladú - video môže obsahovať blahoželanie, pozdrav, motivačné video, krátku pieseň či úplne iný obsah, ktorý korešponduje s objednávkou. Treba však povedať, že niektoré typy obsahu na SHOWTIMES nepatria.

Vaše videá by nemali obsahovať: šírenie osobných politických názorov, propagáciu svojich vlastných projektov, videá so sexuálnym obsahom či videá, ktoré propagujú nelegálnu činnosť (napríklad drogy). SHOWTIMES je portál zameraný na spájanie známych osobností a fanúšikov a na poskytovanie video pozdravov na mieru. Nemal by slúžiť ako sociálna sieť a platforma na prezentáciu osobných činností, ktoré sa netýkajú objednávok.

Kto môže vidieť moje video?

Bežné video bude doručené objednávateľovi emailom, je možné ho stiahnuť a zdieľať napr. na sociálnych médiách. Video môže byť zaradené ako ukážka na webovej stránke profilu autora. Pokiaľ obsahuje objednávka doplnok “Súkromné video”, znamená to, že toto video sa nezobrazí na webovej stránke profilu autora.

Náhle sa mi zmenili plány. Čo ak nestihnem včas natočiť video?

Ak video nestihnete natočiť do 7 dní od objednania, objednávateľovi budú okamžite po uplynutí tejto lehoty odblokované peniaze na kreditnej karte a odoslaný email o zrušení jeho požiadavky.

Na aké príležitosti je video vhodné?

Možností je mnoho - najčastejšie ide o rôzne priania k narodeninám svadbe, výročiu, motivačné či povzbudzujúce videá alebo krátke pozdravy na pracovné podujatie. Kreativite sa však medze nekladú.

Akú sumu si účtuje SHOWTIMES a ako ju zaplatím?

Platforma SHOWTIMES si automaticky zaúčtuje 25% z ceny z každej transakcie za zrealizované video a prípadne za expresné doručenie. Za zrušenú objednávku si teda platforma neúčtuje nič.

Poplatky za doplnkové služby, napr. administratívny poplatok, súkromné video alebo video bez vodoznaku patria platforme ShowTimes. Tieto príjmy nám umožňujú zabezpečiť technickú prevádzku platformy, spoločnú marketingovú komunikáciu, technickú podporu pre osobnosti a ďalší rozvoj platformy.

Nechcem na SHOWTIMES zarábať, chcem podporovať dobrú vec. Je možné darovať zarobenú sumu charitatívnej organizácii?

Sumu, ktorú ste vyzbierali je možné poslať na účet vybranej charitatívnej organizácie. Kontaktujte nás na talenty@showtimes.sk - napíšte nám, ktorej organizácií chcete svoju sumu poslať a my vám pomôžeme s procesovaním tejto požiadavky. Zároveň zabezpečíme, aby bolo na vašom profile odkomunikované, že príjmy z Vašich videi, idú na túto konkrétnu organizáciu.

Kto objednáva videá?

Najčastejšie (asi 80% zákazníkov) objednávajú videá blízki rodinní príslušníci alebo priatelia vašich fanúšikov ako unikátny personalizovaný darček alebo prekvapenie. Platforma SHOWTIMES naviac celý proces urýchľuje a zjednodušuje.

Časté sú aj špecifické objednávky od vašich vlastných fanúšikov, ktorých zaujíma špecifické video. Napokon, osoba, ktorá vie najviac o vašej cieľovej skupine, ste vy.

Kto vlastní práva na video materiál, ktorý nahrám na ShowTimes?

Osobnosťou a autorom/autorkou video materiálu ste vy - všetky videá, ktoré nahráte na platformu preto patria do vašeho duševného vlastníctva. Zákazník, ktorý si od vás objedná video má pridelenú súkromnú licenciu na jeho použitie na nekomerčné účely. SHOWTIMES ako platforma má právo použiť videá na vlastnej web stránke, ako aj v rámci marketingovej komunikácie na sociálnych sieťach a iných kanáloch.

Existujú nejaké pravidlá pre natáčanie videí?

Všetky vytvorené, doručené alebo objednané výstupy pomocou SHOWTIMES platformy by mali rešpektovať naše hodnoty. To platí pre všetky osobnosti ako aj objednávateľov videa. Videá na platforme vlastníte vy a pokiaľ neporušíte tieto hodnoty, kreativite sa medze nekladú.